Facebook YouTube Newsletter
Rekomendowany Fotograf Google - Paweł Tomalka
tel. 605 735 873

Wirtualny Spacer Google StreetView - Czym jest, jakie daje korzyści?

Dowiedz się czym właściwie jest wirtualny spacer oraz poznaj 5 najważniejszych powodów dlaczego warto go mieć! Szukasz Fotografa Google? Zajrzyj tutaj!

Wirtualny spacer nazywany też jako wirtualna wycieczka, wirtualna prezentacja, zdjęcia 360 stopni lub zdjęcia panoramiczne. Występuje pod wieloma nazwami, jednak coraz częściej określa się go jako zdjęcia Google Streetview. To dlatego, że właśnie w usłudze Google Maps - spotykamy się dziś z nimi najczęściej.

Mówiąc w skrócie - wirtualny spacer składa się z pojedynczych zdjęć 360 stopni, które umożliwiają rozejrzenie się w dowolnym kierunku wokół nas.

Jednak  tylko w miejscu, w którym fotograf wykonał dane zdjęcie. Dlatego, aby móc przemieszczać się po budynku - wykonujemy wiele zdjęć, oddalonych od siebie co kilka metrów. Następnie łączymy pojedyncze zdjęcia 360 stopni w jedną spójną siatkę połączeń, która odwzorowuje ścieżkę, jaką chcemy oprowadzić klienta po naszej firmie.

Czym jest wirtualny spacer google?

5 najważniejszych korzyści jakie da nam wykonanie Wirtualnego Spaceru

1. Prezentacja wnętrza będzie zainstalowana w Mapach Google.

Zarówno na komputerach jak i w wersji mobilnej czyli nawigacji Google na telefony. Klienci coraz częściej używają Map Google do sprawdzenia podstawowych informacji o firmie, wskazówek dojazdu oraz przeczytania opinii. Atrakcyjne i profesjonalne zdjęcia na Twoim profilu pozwolą zajrzeć do środka firmy, prezentując ją z najlepszej strony oraz tym samym zwiększając wiarygodność. Wirtualny Spacer w Mapach Google na komputerze Wirtualny Spacer w Mapach Google na telefonie mobilnym

2. Zyskasz przewagę nad konkurencją

Jeżeli Twoja konkurencja nie ma jeszcze zdjęć Google StreetView - wyróżnisz się i zyskasz przewagę. Według badań Google wizytówki ze zdjęciami i wirtualną wycieczką dwukrotnie częściej wzbudzają zainteresowanie użytkowników.  2/3 użytkowników chce więcej wirtualnych wycieczekwirtualne wycieczki pozwalają dwukrotnie zwiększyć zainteresowanie wpisami o firmiebadania o wpływie wirtualnego spaceru 2015

 

3. Wirtualny spacer łatwo i za darmo umieścisz na Twojej stronie internetowej.

Jeżeli nie wiesz jak - pomogę Ci. Możesz też skorzystać z mojego poradnika wideo. Dzięki temu każdy klient, będzie mógł obejrzeć prezentację wnętrza firmy. Google nie pobiera za to żadnych dodatkowych opłat.Wirtualny Spacer można umieścić na swojej stronie internetowejAplikacja do Wirtualnego Spaceru na stronie internetowej

 

4. Wirtualny spacer możesz pokazać również na profilu Facebook Twojej firmy.

Są na to dwa sposoby: specjalna aplikacja podłączona do Twojego profilu na stałe lub posty prezentujące poszczególne zdjęcia 360 stopni. Wyjaśniłem to dokładnie w osobnym filmie - ZOBACZ FILM

wirtualny spacer osadzony na facebooku

5. Wykorzystując wirtualny spacer stworzysz ciekawe grafiki do materiałów reklamowych.

Dowolny widok z prezentacji Google, łatwo przerobić np. w post reklamowy do facebooka. Możesz też zmontować film prezentujący spacer po firmie i wyświetlać go na ekranach.

Korzyścią z posiadanie prezentacji wnętrza jest niewątpliwie możliwość prezentowania go w innych mediach

Na koniec warto zastanowić się - Jak wiele korzyści daje sam fakt zaprezentowania wnętrza firmy?

Nie mam tu na myśli tylko i wyłącznie obiektów turystycznych, hoteli czy restauracji. Nawet idąc do dentysty - klientowi jest łatwiej zdecydować się na wizytę, w miejscu które może wcześniej zobaczyć - np. na swoim telefonie komórkowym. Jednym z moich ostatnich zleceń był wirtualny spacer po wnętrzu kliniki korekcji wad wzroku. W tym przypadku wykonaliśmy bardzo ciekawe zdjęcia 360 stopni na stole operacyjnym - dokładnie w miejscu gdzie znajduje się głowa pacjenta - w trakcie wykonywania operacji. Zobacz poniżej:

Kliknij i zobacz Wirtualny Spacer
 
Wirtualny Spacer Google StreetView – Czym jest, jakie daje korzyści?
5 (100%) 3 votes

Kontakt z rekomendowanym Fotografem Google

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń 605 735 873

Napisz pawel@fotopro360.pl

Obserwuj mnie na Facebooku

Nazywam się Paweł Tomalka, jestem rekomendowanym Fotografem Google StreetView. Działam na terenie całego kraju (bezpłatny dojazd). Wystawiam FV 23%.
Zapraszam Cię do współpracy.

Prowadzisz firmę?

Zapisz się do darmowego WIDEO newslettera z przydatnymi poradami na temat usług Google i nie tylko!

Paweł Tomalka

Poza zdjęciami Google StreetView oferuję:

Moim klientom polecam również usługi firmy STUDIO G44
Zajmującej się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych oraz projektowaniem graficznym.