Facebook YouTube Newsletter
Rekomendowany Fotograf Google - Paweł Tomalka
tel. 605 735 873
Zjedź niżej, aby zobaczyć więcejPrzesuń w dół

Jak dodać zdjęcie 360 na Facebooka? Radzi Fotograf Google


Chcesz umieścić Wirtualny Spacer na profilu Facebook Twojej firmy?

Są na to dwa sposoby, darmowy za pomocą posta ze zdjęciem 360 stopni oraz bardziej zaawansowany płatny sposób czyli aplikacja podłączona do Twojego profilu Facebook na stałe. Tutaj skupię się na pierwszym darmowym sposobie, który jest bardzo łatwy i możesz go wykonać zupełnie sam.

Wirtualny spacer składa się z połączonych ze sobą pojedynczych zdjęć 360 stopni.

ilosc zdjec panoramicznych

Są one instalowane w Mapach Google. Jednak moi Klienci po zakończeniu zlecenia otrzymują również wszystkie zdjęcia 360 w formie tradycyjnych plików graficznych - takich, które można nagrać na płytę lub na pendrive.

Przejdźmy wreszcie do rzeczy - masz już na komputerze folder ze zdjęciami 360.

1. Otwórz facebooka i zaloguj się na swoim koncie, które ma dostęp do fanpage facebook Twojej firmy. W taki sam sposób jakbyś dodawał zwykły post ze zdjęciem lub filmem.post facebook 360stopni 1

2. Kliknij “Udostępnij zdjęcie lub film” następnie “Prześlij zdjęcia/lub filmy”

post facebook 360stopni 2

3. Poszukaj na swoim komputerze folderu ze zdjęciami, które dla Ciebie przygotowałem. Wybierz jedno zdjęcie.

post facebook 360stopni 3

Jak widzisz dodawanie zdjęć wygląda na razie zupełnie tak samo jak dodawanie standardowych zdjęć oraz grafik. To dlatego, że pliki są specjalnie przystosowane do tego celu.

4. Podczas dodawania zdjęć w kwadratowej ikonce wyświetla się ikonka pędzla, która wskazuje, że zdjęcie zostało rozpoznane jako panorama 360.

post facebook 360stopni 5 1

5. Kiedy już facebook załaduje podgląd do miniatury zdjęcia - w prawym dolnym rogu pojawi się nowa opcja - wybór startowego widoku zdjęcia 360. Po jej kliknięciu wyskoczy pogląd.

post facebook 360stopni 4 1

6. Możesz nim obracać i ustawić dowolny widok - wybierz więc, miejsce, które jest dla Ciebie w tym zdjęciu najważniejsze. Kliknij zapisz.

7. Już prawie wszystko gotowe, teraz dopisz jakiś tekst, który zachęci Twoich fanów do obejrzenia prezentowanego zdjęcia. Nie zaszkodzi też dodać jakąś ikonkę.

post facebook 360stopni 6

8. Wszystko gotowe! Klikamy Opublikuj i cieszymy się zdjęciem 360 na naszym profilu! Jeśli go nie widać, odśwież stronę.

W ten sposób umieściliśmy zdjęcie 360 na tablicy aktualności Facebook Twojej firmy.

Jak mówiłem na początku jest to darmowy sposób ponieważ przystosowane do tego zdjęcia otrzymasz ode mnie gratis po realizacji Wirtualnego Spaceru.

Natomiast jest jeszcze drugi bardziej zaawansowany płatny sposób

Ma  on jedną ważną przewagę nad tym co pokazałem przed chwilą. Jest to aplikacja do wirtualnego spaceru, którą instaluje się na stałe na profilu facebook i dodaje się do niej specjalny przycisk. Dzięki temu aplikacja jest cały czas widoczna i klienci mają ją zawsze pod ręką. Zobacz jakie zalety daje Aplikacja na Facebooka:

Aplikacja wyświetla nie tylko wybrane zdjęcie ale cały działający wirtualny spacer na Twoim profilu - bez wychodzenia z facebooka.

Dodając zdjęcie 360 za pomocą posta czyli darmowym sposobem musisz się liczyć z tym, że po kilku dniach zostanie on zastąpiony nowymi postami i niestety zniknie w historii Twojego profilu -  czyli jest on traktowany bardziej jako ciekawy news na Twojej stronie.

Dlatego warto jest wrzucić zdjęcie w formie postu bo będzie to ciekawa treść na Twoim profilu oraz dodatkowo wykonać aplikację, która będzie przypięta do fanpage Twojej firmy na stałe.

 

Kontakt z rekomendowanym Fotografem Google

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń 605 735 873

Napisz pawel@fotopro360.pl

Obserwuj mnie na Facebooku

Nazywam się Paweł Tomalka, jestem rekomendowanym Fotografem Google StreetView. Działam na terenie całego kraju (bezpłatny dojazd). Wystawiam FV 23%. Zapraszam Cię do współpracy.

Prowadzisz firmę?

Zajrzyj na mój video-blog gdzie poznasz wiele przydatnych lifehacków oraz poradników, dzięki którym rozwiniesz swoją firmę.

PRZEJDŹ DO VIDEO-BLOGA

Paweł Tomalka

Poza zdjęciami Google StreetView oferuję:

Moim klientom polecam również usługi firmy STUDIO G44
Zajmującej się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych oraz projektowaniem graficznym.

Regulamin
Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Polityka prywatności.