Facebook YouTube Newsletter
Rekomendowany Fotograf Google - Paweł Tomalka
tel. 605 735 873
Zjedź niżej, aby zobaczyć więcejPrzesuń w dół

Cena wizytówki Firmy w Mapach Google - Nie daj się oszukać!


Chciałbym ostrzec Cię przed działaniem nieuczciwych firm, które wyłudzają opłatę za wizytówkę w Mapach Google. Wizytówka w mapach Google jest całkowicie BEZPŁATNA. Jak założyć wizytówkę za darmo krok po kroku pokazuję w tym poradniku. LINK DO PORADNIKA

Jest to dla mnie bardzo ważny temat ponieważ w zeszłym miesiącu jeden z moich klientów został w ten sposób oszukany na kwotę kilkuset złotych. Nam na szczęście udało się odzyskać te pieniądze ale nie było to łatwe. Jeśli zostałeś w ten sposób oszukany - skontaktuj się ze mną w wiadomości prywatnej pawel@fotopro360.pl . Wkrótce nagram drugi film na ten temat, gdzie dokładnie opiszę nasz przypadek oraz jak odzyskaliśmy pieniądze.

Jak dochodzi do tego typu oszustw?

Zazwyczaj dzwoni do nas ktoś i podaje się za pracownika Google. Warto wtedy zapisać sobie ich imię i nazwisko (zweryfikujemy to później). Druga podejrzana rzeczy to koniec okresu bezpłatnego, Google w ten sposób nie działa. Owszem są usługi płatne w Google ale nigdy nikt nie rozpocznie takich działań bezpłatnych bez Twojej wiedzy. Trzeci sposób to sposób "na fakturę" - otrzymujemy na maila lub listownie FV do opłacenia. Często jest tam również informacja, że jest to "kolejna" faktura - sugerując, że Twoja firma wcześniej korzystała już z tej usługi i opłacała inne faktury.

-podają się za pracowników Google

-informują, że kończy się okres bezpłatny

-wystawiają fakturę do opłacenia i sugerują, że jest to "kolejna" faktura

Nawet jeśli firma wyśle do Ciebie maila z końcówką @google.com - nie oznacza, że jest to firma Google.

Dlatego koniecznie sprawdź pozostałe sposoby weryfikacji

oszusci google jak dzialaja 600x244

Jak nie dać się oszukać?

  • zachowajmy zdrowy rozsądek (reklama w internecie za 300zł na 30 miesięcy nie istnieje! Zbyt korzystna oferta!)
  • sprawdź dane na fakturze (dla porównania dane Google to Google Ireland Ltd., Gordon House Barrow, Street Dublin 4, Ireland, NIP IE6388047V)
  • w Google zanim zaczniesz reklamę musisz założyć konto i dodać metodę płatności
  • w Google nie ma pakietów 100, 200, 300zł, budżet na reklamę możesz stale regulować w trakcie kampanii reklamowej
  • zweryfikuj informację na infolinii Google Adwords tel. 800 007 223

(Pomoc telefoniczna jest dostępna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 18:00.)

Jak korzystać z płatnych usług Google? Komu zaufać oraz czy w ogóle warto?

Oczywiście możesz płacić dowolnej firmie za prowadzenie wizytówki Google (chociaż jest to darmowa usługa i możesz sam stworzyć wizytówkę) Natomiast zwróć uwagę w jaki sposób firma oferuje Ci tą usługę - jeżeli straszą Cię zniknięciem z Map Google - są oszustami. Z taką firmą nie wiązałbym żadnej współpracy. Innym sposobem weryfikacji firmy jest wyszukanie  opinii o tej firmie w internecie - powinno to być łatwo dostępne. Czy płacenie za pozycję w wyszukiwarce Google lub Mapach Google ma sens? To już sprawa indywidualna - nie każdy typ działalności nadaje się do reklamowania w ten sposób. Jednak moim zdaniem zdecydowanie warto spróbować!

  • podejmuj świadome decyzje
  • sprawdź firmę z którą podejmujesz współpracę (np. poszukaj opinii lub zadzwoń do innych firm z jej portfolio)
  • wypróbuj czy reklama w Google Adwords jest opłacalna w przypadku Twojej firmy

Inną płatną usługą, którą możesz wykonać aby wypromować Twoją firmę w Mapach Google, jest Wirtualny spacer - nie byłbym sobą gdybym o tym nie wspomniał ponieważ tak się składa, że należę do rekomendowanych fotografów Google i zajmuje się tworzeniem takich wirtualnych spacerów.

Kliknij i zobacz Wirtualny Spacer
 

Jednak to nie jedyny powód dla którego pisze ten artykuł - po prostu wkurza mnie że przez oszustów internetowych maleje zaufanie do uczciwych osób, które chcą zaoferować prawdziwą usługę z korzyścią dla obu stron.

Jeżeli zostałeś oszukany, skontaktuj się ze mną. Wiele osób to ignoruje ponieważ kwota nie jest duża i brakuje motywacji do podjęcia kroków prawnych. Natomiast chciałbym abyśmy zebrali listę poszkodowanych firm i wspólnie coś z tym zrobili. Wierze, że w grupie mamy większe możliwości niż w pojedynkę. Drugi film na ten temat pojawi się na moim blogu www.paweltomalka.pl

 

Kontakt z rekomendowanym Fotografem Google

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń 605 735 873

Napisz pawel@fotopro360.pl

Obserwuj mnie na Facebooku

Nazywam się Paweł Tomalka, jestem rekomendowanym Fotografem Google StreetView. Działam na terenie całego kraju (bezpłatny dojazd). Wystawiam FV 23%. Zapraszam Cię do współpracy.

Prowadzisz firmę?

Zajrzyj na mój video-blog gdzie poznasz wiele przydatnych lifehacków oraz poradników, dzięki którym rozwiniesz swoją firmę.

PRZEJDŹ DO VIDEO-BLOGA

Paweł Tomalka

Poza zdjęciami Google StreetView oferuję:

Moim klientom polecam również usługi firmy STUDIO G44
Zajmującej się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych oraz projektowaniem graficznym.

Regulamin
Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Polityka prywatności.