Facebook YouTube Newsletter
Rekomendowany Fotograf Google - Paweł Tomalka
tel. 605 735 873
Zjedź niżej, aby zobaczyć więcejPrzesuń w dół

Jak szybko dodać lub zweryfikować firmę do Google Maps za darmo?


Mapy Google są największą wyszukiwarką firm na świecie a założenie oraz posiadanie w nich wizytówki jest całkowicie darmowe.

Dodanie wizytówki Twojej firmy do Map jest konieczne aby móc wykonać wirtualny spacer. Jednak nie jest to jedyny powód dla którego warto to zrobić. Co więcej Google sam zakłada wizytówki nowych firm bez pytania właścicieli o zgodę - wyszukiwarka pobiera dane przedsiębiorstw z ogólnodostępnych źródeł. Tak dodane firmy wyświetlają się jako wizytówki niezweryfikowane. A więc naszym celem jest założenie nowej lub przejęcie dostępu do niezweryfikowanej wizytówki Twojej firmy.

Są dwa możliwe scenariusze:

1. Twojej firmy nie ma w mapach Google - dodaj ją czym prędzej!

Okej a więc wchodzisz w Mapy Google - wyszukujesz nazwę i nie możesz znaleźć Twojej firmy?

Masz dwie możliwości -

  • Jeżeli jesteś moim klientem napisz do mnie - razem dodamy Twoją firmę i tego samego dnia Twój profil będzie zweryfikowany - jako fotograf Google mam do tego specjalne narzędzia.
  • Jeśli nie jesteś moim klientem możesz zupełnie sam dodać firmę do map - jednak wtedy będziesz musiał poczekać około 2 tygodnie na weryfikację listowną (ponieważ w tym przypadku jest to jedyna dostępna opcja weryfikacji). Aby to zrobić - wejdź na stronę https://business.google.com/add/info uzupełnij dane Twojej firmy następnie kliknij prośbę o weryfikację listowną. Google wyśle na Twój adres specjalny list zawierający kod do weryfikacji wizytówki oraz instrukcje gdzie ten kod wpisać.

2. Twoja firma jest już w mapach Google ale jest niezweryfikowana - powinieneś ją zweryfikować.

Wejdź w wyszukiwarkę Google a następnie w Mapy Google. Wpisz nazwę Twojej firmy lub jej fragment. Znajdujesz firmę - klikasz jej wizytówkę. W miejscu adresu widać napis Zgłoś prawo do tej firmy.

Po kliknięciu w ten przycisk zostaniemy przeniesieni do odpowiedniej strony. Tutaj pojawi się kilka opcji.

  • weryfikacja listowna - czas oczekiwania to około 2 tygodnie
  • szybka weryfikacja telefoniczna
  • szybka weryfikacja mailowa

Czasami pojawia się tylko opcja pierwsza - czyli weryfikacja listowna - niestety, nie mamy na to wpływu i pozostaje nam wtedy tylko ten sposób weryfikacji.

Jest jeszcze trzeci - wyjątkowy scenariusz:

Twoja firma jest w mapach ale Ty nie możesz ją zarządzać. Okej a więc Twoja firma jest już w mapach google ale w profilu wizytówki nie ma opcji “Zgłoś prawo do tej firmy.“ Tutaj zwykle zaczynają się problemy. Dobra wiadomość jest taka, że profil jest już zweryfikowany i możemy do niego dodać wirtualny spacer - natomiast zła wiadomość jest taka, że nie masz wpływu na profil i nie możesz nim zarządzać. Oznacza to tyle, że profil został już wcześniej zweryfikowany - być może sam to zrobiłeś z innego adresu mailowego lub o tym zapomniałeś? Spróbuj sobie przypomnieć.

Bardzo często bywa też tak, że firmy płacą agencji reklamowej za działania marketingowe i takie agencje w imieniu firmy same weryfikują dostęp do wizytówki. Kiedy firma kończy współpracę z agencją - ta nie przekazuje jej praw administratora do wizytówki. Wtedy musimy się starać o przejęcie wizytówki zweryfikowanej przez kogoś innego.

Jest to dosyć skomplikowane - być może kiedyś nagram osobny odcinek na ten temat - jednak w tym przypadku radzę szukać pomocy na oficjalnych stronach google

Dobrym miejscem startowym będzie ta strona

https://support.google.com/accounts/troubleshooter/2402620
Jeśli jesteś moim klientem - pomogę Ci indywidualnie rozwiązać ten problem.

Kontakt z rekomendowanym Fotografem Google

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń 605 735 873

Napisz pawel@fotopro360.pl

Obserwuj mnie na Facebooku

Nazywam się Paweł Tomalka, jestem rekomendowanym Fotografem Google StreetView. Działam na terenie całego kraju (bezpłatny dojazd). Wystawiam FV 23%. Zapraszam Cię do współpracy.

Prowadzisz firmę?

Zajrzyj na mój video-blog gdzie poznasz wiele przydatnych lifehacków oraz poradników, dzięki którym rozwiniesz swoją firmę.

PRZEJDŹ DO VIDEO-BLOGA

Paweł Tomalka

Poza zdjęciami Google StreetView oferuję:

Moim klientom polecam również usługi firmy STUDIO G44
Zajmującej się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych oraz projektowaniem graficznym.

Regulamin
Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Polityka prywatności.