Facebook YouTube Newsletter
Rekomendowany Fotograf Google - Paweł Tomalka
tel. 605 735 873
Zjedź niżej, aby zobaczyć więcejPrzesuń w dół

Jak odzyskać hasło do konta Google / Gmail / Android?


W tym poradniku chciałbym pokazać dwa sposoby jak odzyskać hasło do konta Google. Czyli również do innych usług Google, które korzystają z tego samego hasła.

jak odzyskac dostep haslo google

Konto Google umożliwia dostęp do wielu usług

Między innymi poczty Gmail, zarządzania profilem w Google Moja Firma, Google Adwords a nawet konta Youtube - ponieważ firma Google jest również właścicielem serwisu Youtube. Jeżeli masz telefon z systemem Google Android to również aby z niego korzystać musisz zalogować się na konto Google. Jedno hasło do wielu usług, jest to bardzo wygodne, niestety jeśli je zapomnimy to mamy spory problem. Przedstawię Ci dwa sposoby na odzyskanie hasła.

1. Pierwszy sposób to wykorzystanie urządzenia na którym wcześniej zapisaliśmy to hasło.

Przeglądarki internetowe na telefonach oraz komputerach bardzo często oferują opcję zapisywania haseł i często wiele osób ma w ten sposób zapisane hasło nawet nie mając o tym świadomości. Jeżeli używasz kilku komputerów lub telefonów - sprawdź każdy z nich, może w jednym z urządzeń hasło było kiedyś zapisane.

Pokażę Ci teraz jak sprawdzić takie hasło na przykładzie mojego komputera oraz telefonu używając przeglądarki internetowej Chrome. 

Jak odzyskac haslo do konta Google 1 Jak odzyskac haslo do konta Google 2 Jak odzyskac haslo do konta Google 3 Jak odzyskac haslo do konta Google 4

W podobny sposób możesz sprawdzić hasło na telefonie. (przeglądarka Chrome)

jak odzyskac haslo google na telefonie 1

jak odzyskac haslo google na telefonie 2

jak odzyskac haslo google na telefonie 3

jak odzyskac haslo google na telefonie 4

jak odzyskac haslo google na telefonie 5

2. Drugi sposób to metoda z wykorzystaniem systemu bezpieczeństwa Google.

dostep do konta google haslo 1 dostep do konta google haslo 2 dostep do konta google haslo 3 dostep do konta google haslo 4 dostep do konta google haslo 5 dostep do konta google haslo 6 dostep do konta google haslo 7

Jeżeli żadna z tych metod nie zadziała to niestety nie odzyskamy dostępu do konta, w takiej sytuacji lepiej po prostu lepiej założyć nowe konto. Nie odzyskamy plików z poczty oraz innych danych ze starego konta ale np. Dostęp do wizytówki Google Moja Firma możemy odzyskać - wkrótce pojawi się poradnik na ten temat.

Na koniec zachęcam Was do stworzenia bezpiecznego hasła - w osobnym poradniku przedstawię mój sposób na hasło proste do zapamiętania i co ważniejsze trudne do złamania.

Nie zapisuj ważnych haseł w przeglądarkach

Dodatkowo chciałbym Cię ostrzec przed zapisywaniem haseł w przeglądarkach - jest to bardzo wygodne, ale jak przed chwilą wiedziałeś - można to łatwo wykorzystać. Może to wykonać dowolna osoba, która na chwilę uzyska dostęp do Twojego urządzenia. Dlatego moim zdaniem hasła do bardzo ważnych stron (kont bankowych lub właśnie konta Google) powinieneś mieć tylko w Twojej głowie. Oraz oczywiście nie stosować wszędzie tego samego hasła. Na koniec - nie popadajmy w paranoję, wykorzystujmy opcję zapamiętywania hasła w przeglądarce, do mniej ważnych stron - gdzie potencjalne włamanie - nie przyniesie dużych strat.

Kontakt z rekomendowanym Fotografem Google

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń 605 735 873

Napisz pawel@fotopro360.pl

Obserwuj mnie na Facebooku

Nazywam się Paweł Tomalka, jestem rekomendowanym Fotografem Google StreetView. Działam na terenie całego kraju (bezpłatny dojazd). Wystawiam FV 23%. Zapraszam Cię do współpracy.

Prowadzisz firmę?

Zajrzyj na mój video-blog gdzie poznasz wiele przydatnych lifehacków oraz poradników, dzięki którym rozwiniesz swoją firmę.

PRZEJDŹ DO VIDEO-BLOGA

Paweł Tomalka

Poza zdjęciami Google StreetView oferuję:

Moim klientom polecam również usługi firmy STUDIO G44
Zajmującej się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych oraz projektowaniem graficznym.

Regulamin
Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Polityka prywatności.