Facebook YouTube Newsletter
Rekomendowany Fotograf Google - Paweł Tomalka
tel. 605 735 873

 

Jak wygląda realizacja zdjęć do Wirtualnego Spaceru Google StreetView?

Przedstawiam Ci etapy jak krok po kroku wygląda realizacja zdjęć do Wirtualnego Spaceru. Od momentu pierwszego kontaktu do publikacji zdjęć w Mapach Google!

Jesteś ciekaw jak wygląda realizacja sesji zdjęciowej do Wirtualnego Spaceru Google? Podsumujmy to w sześciu punktach:

1. Nawiązanie kontaktu.

Często klienci podczas pierwszego kontaktu chcą się dowiedzieć lub upewnić, jaki będzie całkowity koszt wykonania zdjęć. W tym celu zawsze odsyłam do obejrzenia mojego filmu instruktażowego, w którym zawarłem instrukcje jak krok po kroku wycenić wirtualny spacer. Możesz sam dokonać precyzyjnej wyceny lub po prostu dowiedzieć się jaki będzie przybliżony koszt.

2. Umawiamy się na wizytę

Gdy już wszystko mamy zaplanowane czas umówić się na sesję zdjęciową. Zawsze staramy się wybrać dzień, w którym będzie jak najlepsza prognoza pogody. Niestety często bywa tak, że im bliżej terminu tym prognoza zmienia się na gorszą. Dlatego zawsze dzień wcześniej potwierdzamy realizację, jeśli będzie duże prawdopodobieństwo opadów – odwołujemy zdjęcia. Na tym etapie polecam klientom zapoznać się z moim filmem „Jak przygotować firmę do sesji zdjęciowej Wirtualnego Spaceru Google StreetView?” W przypadku niektórych firm warto jest też rozważyć wykonanie zdjęć nocą – zainteresowanych odsyłam do filmu na ten temat – „Nocna sesja zdjęciowa – Czy robić zdjęcia do Wirtualnego Spaceru nocą?”

3. Ustalamy termin finalizacji oraz sposób rozliczenia

Jeżeli wiemy już ile panoram będzie potrzebnych do wykonania prezentacji oraz znamy datę sesji zdjęciowej – to możemy ustalić termin w którym zdjęcia będą gotowe do podglądu i akceptacji. W przypadku niedużych sesji do 40 panoram obróbka trwa zwykle około 1-2 tygodni. Jeśli chodzi o rozliczenie kosztów – w przypadku zleceń wartości poniżej 1500zl netto – rozliczamy się dopiero po wykonaniu zdjęć oraz ich akceptacji czyli na samym końcu. Jeśli natomiast Twój wirtualny spacer będzie bardziej obszerny i całkowity koszt przekracza kwotę 1500zl netto, wtedy ustalamy zaliczkę w wysokości 30% wartości realizacji. Płatną w dniu sesji zdjęciowej oraz 70% po akceptacji zdjęć podglądowych.

4. Sesja zdjęciowa

Zanim zacznę wykonywać zdjęcia robię obchód po całym budynku, wtedy jest też czas na ostatnie poprawki, czasami coś przestawimy, przesuniemy lub schowamy. W trakcie sesji zdjęciowej proszę o schowanie się wszystkich osób, które nie chcą być widoczne na zdjęciach. Jeżeli w firmie są klienci – staram się nie robić zdjęć i poczekać aż wyjdą. W przypadku niektórych firm, warto umówić się na sesję wtedy kiedy firma jest nieczynna. Jeżeli klient chce wykonać sesje z ludźmi – musimy mieć ich zgody na zdjęcia lub w przeciwnym wypadku zamazać im twarze. Temat fotografowania ludzi rozwinąłem w filmie pt. „Czy robić zdjęcia firmy z klientami w tle? Czy potrzebujesz ich zgody?”

5. Przygotowanie zdjęć, poprawki oraz akceptacja

Jak już mówiłem, przed sesją ustalamy termin w którym zobowiązuje się do przygotowania zdjęć podglądowych. Zwykle trwa to około 1-2 tygodni, możliwe też, że uda mi się wywołać zdjęcia szybciej – przed terminem. Wtedy mój Klient otrzymuje zdjęcia podglądowe. Na tym etapie jest też czas na ostatnie poprawki. Jeżeli chcesz zmienić odrobinę kolorystykę zdjęć lub masz jakieś inne uwagi – chętnie wprowadzę poprawki gratis. Jednak rzadko się to zdarza, zwykle klientom podoba się moja wersja zdjęć.

6. Publikacja w Mapach Google!

Kiedy już wszystko mamy dopięte na ostatni guzik – zdjęcia są publikowane w Mapach Google StreetView! Od tego momentu Twoi Klienci mogą zajrzeć do Ciebie o każdej porze dnia!

Na koniec warto też umieścić wirtualny spacer na Twojej stronie internetowej oraz na facebooku!

Jeżeli nie wiesz jak – zajrzyj TUTAJ. Przygotowałem specjalny film w którym pokazuje jak to zrobić!

 

[sgrb_review id=3]

Kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń 605 735 873

Napisz pawel@fotopro360.pl

Obserwuj mnie na Facebooku

 

Nazywam się Paweł Tomalka. Działam na terenie całego kraju. Wystawiam FV 23%. Jestem Certyfikowanym Fotografem Google StreetView.
Zapraszam Cię do współpracy.

Przeczytaj opinie klientów
Paweł Tomalka

Prowadzisz własną firmę?

Zapraszam Cię na mojego bloga
z poradami dla przedsiębiorców

Poza zdjęciami Google StreetView oferuję:

Moim klientom polecam również usługi firmy STUDIO G44
Zajmującej się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych oraz projektowaniem graficznym.