Facebook YouTube Newsletter
Rekomendowany Fotograf Google - Paweł Tomalka
tel. 605 735 873
Zjedź niżej, aby zobaczyć więcejPrzesuń w dół

Jakie są etapy realizacji wirtualnego spaceru Google Street View?


Realizacja Wirtualnego Spaceru składa się z 6 etapów:

1. Nawiązanie kontaktu.

Klienci podczas pierwszego kontaktu chcą się dowiedzieć, jaki będzie całkowity koszt wykonania zdjęć. W tym celu zapoznaj się z Cennikiem na mojej stronie. Zachęcam Cię również do kontaktu telefonicznego - wtedy postaram się doradzić Ci indywidualnie oraz odpowiedzieć na inne nurtujące pytania.

2. Umawiamy się na wizytę

Gdy już wszystko mamy zaplanowane czas umówić się na sesję zdjęciową. Zawsze staramy się wybrać dzień, w którym będzie jak najlepsza prognoza pogody. Niestety często bywa tak, że im bliżej terminu tym prognoza zmienia się na gorszą. Dlatego zawsze dzień wcześniej potwierdzamy realizację, jeśli będzie duże prawdopodobieństwo opadów - odwołujemy zdjęcia. Na tym etapie polecam klientom zapoznać się z moim filmem "Jak przygotować firmę do sesji zdjęciowej Wirtualnego Spaceru Google StreetView?" W przypadku niektórych firm warto jest też rozważyć wykonanie zdjęć nocą - zainteresowanych odsyłam do filmu na ten temat - "Nocna sesja zdjęciowa – Czy robić zdjęcia do Wirtualnego Spaceru nocą?"

3. Ustalamy termin finalizacji oraz sposób rozliczenia

Jeżeli wiemy jaka jest powierzchnia fotografowanego obiektu oraz znamy datę sesji zdjęciowej - to możemy ustalić termin w którym zdjęcia będą gotowe do podglądu i akceptacji.

  • Mały pakiet za 625zł netto to lokale do 50m² czyli np. 5m na 10m. Sesja zdjęciowa trwa około 2 godziny, obróbka zdjęć zajmie maksymalnie 4dni robocze.
  • Średni pakiet za 1620zł netto to lokale 50m² do 150m². Sesja zdjęciowa trwa około 4 godziny, obróbka zdjęć zajmie maksymalnie 10dni roboczych.
  • Duży pakiet za 2750zł netto to firmy od 150m² do 300m². Sesja zdjęciowa trwa około około 8 godzin, obróbka zdjęć zajmie maksymalnie 20dni roboczych.

Jeśli chodzi o rozliczenie kosztów - w przypadku zleceń wartości poniżej 2000zl netto - rozliczamy się dopiero po wykonaniu zdjęć oraz ich akceptacji czyli na samym końcu. Jeśli natomiast Twój wirtualny spacer będzie bardziej obszerny i całkowity koszt przekracza kwotę 2000zł netto. Wtedy ustalamy zaliczkę w wysokości 30% wartości realizacji płatną w dniu sesji zdjęciowej. Pozostałe 70% Klient płaci dopiero po akceptacji przez Klienta zdjęć podglądowych.

4. Sesja zdjęciowa

Zanim zacznę wykonywać zdjęcia robię obchód po całym budynku, wtedy jest też czas na ostatnie poprawki, czasami coś przestawimy, przesuniemy lub schowamy. W trakcie sesji zdjęciowej proszę o schowanie się wszystkich osób, które nie chcą być widoczne na zdjęciach. Jeżeli w firmie są klienci - staram się nie robić zdjęć i poczekać aż wyjdą. W przypadku niektórych firm, warto umówić się na sesję wtedy kiedy firma jest nieczynna. Jeżeli klient chce wykonać sesje z ludźmi - musimy mieć ich zgody na zdjęcia lub w przeciwnym wypadku zamazać im twarze. Temat fotografowania ludzi rozwinąłem w filmie pt. "Czy robić zdjęcia firmy z klientami w tle? Czy potrzebujesz ich zgody?"

5. Przygotowanie zdjęć, poprawki oraz akceptacja

Jak już mówiłem, przed sesją ustalamy termin w którym zobowiązuje się do przygotowania zdjęć podglądowych. Czasami udaje się przygotować zdjęcia przed przewidywanym terminem. Klient otrzymuje zdjęcia podglądowe. Na tym etapie jest też czas na ostatnie poprawki. Jeżeli chcesz zmienić odrobinę kolorystykę zdjęć lub masz jakieś inne uwagi - chętnie wprowadzę poprawki gratis. Jednak rzadko się to zdarza, zwykle klientom podoba się pierwsza wersja zdjęć.

6. Publikacja w Mapach Google!

Kiedy już wszystko mamy dopięte na ostatni guzik - zdjęcia są publikowane w Mapach Google StreetView! Od tego momentu Twoi Klienci mogą zajrzeć do Ciebie o każdej porze dnia!

Na koniec warto też umieścić wirtualny spacer na Twojej stronie internetowej oraz na facebooku!

Chętnie Ci w tym pomogę, lub możesz zrobić to sam - przygotowałem w tym celu specjalne poradniki. Zobacz jak możesz wykorzystać gotowy Wirtualny Spacer - w zakładce "Jak wykorzystać gotowy Wirtualny Spacer?"

ZOBACZ PORADNIKI

Kontakt z rekomendowanym Fotografem Google

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń 605 735 873

Napisz pawel@fotopro360.pl

Obserwuj mnie na Facebooku

Nazywam się Paweł Tomalka, jestem rekomendowanym Fotografem Google StreetView. Działam na terenie całego kraju (bezpłatny dojazd). Wystawiam FV 23%. Zapraszam Cię do współpracy.

Prowadzisz firmę?

Zajrzyj na mój video-blog gdzie poznasz wiele przydatnych lifehacków oraz poradników, dzięki którym rozwiniesz swoją firmę.

PRZEJDŹ DO VIDEO-BLOGA

Paweł Tomalka

Poza zdjęciami Google StreetView oferuję:

Moim klientom polecam również usługi firmy STUDIO G44
Zajmującej się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych oraz projektowaniem graficznym.

Regulamin
Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Polityka prywatności.