Facebook YouTube Newsletter
Rekomendowany Fotograf Google - Paweł Tomalka
tel. 605 735 873
Zjedź niżej, aby zobaczyć więcejPrzesuń w dół

Jak zgłosić błąd nawigacji w Mapach Google? Błędne wskazówki dojazdu?


W tym poradniku poznasz dwa sposoby jak zgłosić nieprawidłową trasę dojazdu w nawigacji Google Maps. Wskazówki dojazdu są generowane automatycznie i zdarza się, że nawigacja prowadzi użytkownika w miejsce kilkanaście lub nawet czasami kilkadziesiąt metrów od poprawnej lokalizacji. W ten sposób Twoi klienci gubią się i nawet jeżeli ostatecznie uda im się Ciebie odnaleźć - robisz złe pierwsze wrażenie. Możesz być tego nieświadomy dlatego warto czasami zapytać klientów “Czy nie było problemu z dojazdem do Twojej firmy?”.

Doprowadź klienta do drzwi Twojej Firmy!

Jeżeli oglądasz ten film to dobrze trafiłeś/aś ponieważ pomogę Ci przyprowadzić Twojego Klienta wprost do Twoich drzwi. Pokażę Ci dwa sposoby, w niektórych przypadkach zadziała pierwszy w niektórych drugi, dlatego koniecznie przeczytaj poradnik do końca. Zanim przyjdziemy do instrukcji sprawdź jeszcze dwie ważne rzeczy, które mogą wprowadzać Klienta w błąd:

Czy w wizytówce Twojej firmy podałeś poprawny adres miejsca gdzie przyjmujesz klientów?

Tak, wiem, że brzmi to jak głupota - ale przekonałem się na własnej skórze, że firmy czasami podają adres miejsca zarejestrowania działalności czyli tam gdzie mieszka właściciel firmy.  

Jak zglosic blad nawigacji w Mapach Google Bledne wskazowki dojazdu 1 600x366

Czy Twoja firma nie posiada zdublowanych wizytówek?

Być może przeniosłeś kiedyś lokalizację firmy ale nie usunąłeś starej wizytówki? Twoi klienci mogą nie wiedzieć, która z dwóch wizytówek jest prawidłowa. Zdarza się też, że system Google tworzy dwie wizytówki jednego miejsca różniące się tylko jednym słowem w nazwie. Być może jedna z nich posiada zły adres. Zadbaj o to, żeby Twoja firma miała jedną, prawidłową wizytówkę w Mapach Google. Usuń nieaktualną lub zdublowaną wizytówkę - jeżeli nie wiesz jak, nagrałem poradnik w którym dowiesz się jak zrobić to krok po kroku.

Jak zgłosić oraz poprawić nieprawidłową trasę dojazdu w nawigacji Google?

1. Pierwszy sposób to poprawienie lokalizacji pinezki.

Pinezka to punkt, który określa dokładne współrzędne geograficzne Twojej firmy. Nawet jeśli jest on ustawiony w dobrym miejscu możesz spróbować delikatnie go przesunąć.Spotkałem się z przypadkiem gdzie firma miała pinezkę w poprawnym miejscu ale nawigacja nie prowadziła użytkowników w miejsce pinezki tylko do punktu około 200 metrów obok. Nawigacja sugerowała by resztę drogi przebyć pieszo. Oczywiście w tym przypadku nawigacja powinna prowadzić znacznie bliżej.

Aby poprawić lokalizację pinezki musisz być zweryfikowanym właścicielem wizytówki Twojej firmy, następnie zaloguj się do panelu administracyjnego Google Moja Firma.

1. Wybierz profil Twojej firmy.

2. Przejdź do zakładki Informacje.

Jak zglosic blad nawigacji w Mapach Google Bledne wskazowki dojazdu 2 600x366

 

Kliknij w pole edycji adresu firmy - tutaj możesz przenieść miejsce lokalizacji pinezki.

Jak zglosic blad nawigacji w Mapach Google Bledne wskazowki dojazdu 3 600x366

Następnie kliknij Zastosuj. Zmiany powinny zostać wprowadzone w ciągu kilku dni.

Sprawdź czy to pomogło, warto eksperymentować i nie poddawać się za pierwszym razem. Bardzo często delikatne przesunięcie pinezki sprawia, że system generuje inną lepszą trasę dojazdową do naszej firmy. Ten sposób jest też względnie szybki ponieważ zwykle nasza zmiana zostanie zaakceptowana w ciągu jednego dnia.

2. Drugi sposób - zgłoszenie do działu technicznego Map Google.

Można to zrobić na kilka sposobów ale ja pokażę Ci najlepszy z nich, taki który pozwoli nam dokładnie wskazać w jakim miejscu występuje błąd, dzięki temu jest większa szansa, że dział wsparcia technicznego wprowadzi korektę do Map.

Wyznacz przykładową trasę, która zawiera błąd w nawigacji.

Jak zglosic blad nawigacji w Mapach Google Bledne wskazowki dojazdu 4 600x366

Następnie otwórz SZCZEGÓŁY trasy

Jak zglosic blad nawigacji w Mapach Google Bledne wskazowki dojazdu 5 600x366

 

oraz wybierz “Prześlij problem”

Jak zglosic blad nawigacji w Mapach Google Bledne wskazowki dojazdu 6 600x366

Teraz kliknij symbol flagi aby zgłosić błąd dokładnie w miejscu, gdzie nawigacja wskazuje błędne wytyczne.

Jak zglosic blad nawigacji w Mapach Google Bledne wskazowki dojazdu 8 600x366

Opisz problem możliwe zwięźle oraz zrozumiale, tak aby dział wsparcia technicznego wiedział jak wprowadzić poprawkę. 

Wybierz odpowiedni powód lub zaznacz ostatnią opcję i opisz błąd własnymi słowami.

Jak zglosic blad nawigacji w Mapach Google Bledne wskazowki dojazdu 7 600x366

Pamiętaj, że zgłoszenia błędów w nawigacji są weryfikowane przez dział techniczny w kolejności chronologicznej z całego świata. Dlatego wprowadzanie poprawek może czasami trwać nawet kilka miesięcy. Ważne jest, żeby w polu Uwag dostarczyć poprawne i zrozumiałe informacje. Dodatkowo jeśli chcesz zwiększyć szanse na wprowadzenie poprawek poproś kilku znajomych aby również zgłosili ten błąd, ponieważ jeżeli dział techniczny otrzyma wiele zgłoszeń od różnych użytkowników o podobnym problemie - informacja będzie bardziej wiarygodna.

Jak dodatkowo pomóc klientom odnaleźć Twoją firmę?

Oczywiście za pomocą dobrych zdjęć, zarówno z wnętrza budynku jak również z zewnątrz.

Kliknij i zobacz Wirtualny Spacer
 

Tak to bardzo ważne, dobrej jakości zdjęcia na Twoim profilu dadzą Twoim klientom rozpoznanie, jakiego budynku szukać, z której strony jest wejście, gdzie jest miejsce parkingowe. Poza tym dobry fotograf wykona zdjęcia w taki sposób aby maksymalnie korzystnie pokazać Twoją firmę To również ma ogromne znaczenie w budowaniu dobrego pierwszego wrażenia. Jeżeli szukasz fotografa to skontaktuj się ze mną, pomogę Ci zarówno wykonać standardowe zdjęcia firmy jak również wirtualny spacer 360 stopni, który jeszcze lepiej pozwoli zaprezentować Twoją firmę w wizytówce Google Maps.

Kontakt z rekomendowanym Fotografem Google

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń 605 735 873

Napisz pawel@fotopro360.pl

Obserwuj mnie na Facebooku

Nazywam się Paweł Tomalka, jestem rekomendowanym Fotografem Google StreetView. Działam na terenie całego kraju (bezpłatny dojazd). Wystawiam FV 23%. Zapraszam Cię do współpracy.

Prowadzisz firmę?

Zajrzyj na mój video-blog gdzie poznasz wiele przydatnych lifehacków oraz poradników, dzięki którym rozwiniesz swoją firmę.

PRZEJDŹ DO VIDEO-BLOGA

Paweł Tomalka

Poza zdjęciami Google StreetView oferuję:

Moim klientom polecam również usługi firmy STUDIO G44
Zajmującej się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych oraz projektowaniem graficznym.

Regulamin
Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Polityka prywatności.