Facebook YouTube Newsletter
Rekomendowany Fotograf Google - Paweł Tomalka
tel. 605 735 873
Zjedź niżej, aby zobaczyć więcejPrzesuń w dół

Jak odzyskać dostęp do profilu firmy w Mapach Google Moja Firma?

W tym poradniku dowiesz się jak odzyskać dostęp do profilu (wizytówki) Twojej firmy w Mapach Google nawet jeśli została ona wcześniej zweryfikowana przez Ciebie lub przez kogoś obcego. (i nie masz z nim kontaktu)

Po co mi dostęp do wizytówki?

Jeśli chcesz wprowadzać w wizytówce firmy jakiekolwiek zmiany np. poprawić godziny pracy, numer telefonu albo błędny adres strony - musisz być administratorem profilu czyli uzyskać dostęp do wizytówki. Po uzyskaniu dostępu możesz zarządzać profilem w panelu Google Moja Firma.

Dlaczego nie mam dostępu do wizytówki mojej firmy w Mapach Google?

Jeśli zadajesz sobie to pytanie, to możliwe są dwie odpowiedzi. Twoja wizytówka jest niezweryfikowana lub została zweryfikowana ale nie wiesz przez kogo.

Wizytówki firm w Mapach Google mogą zostać założone ręcznie przez właściciela firmy lub automatycznie przez moderatorów Google. Jeśli wizytówka została założona przez właściciela firmy - to on jest jej zweryfikowanym administratorem.

Jeśli natomiast powstała automatycznie - (założą ją moderatorzy Google) - to nikt nie jest jej administratorem - do momentu jej weryfikacji.

Wizytówka niezweryfikowana - co robić?

Łatwo poznać niezweryfikowany profil ponieważ ma on widoczny przycisk “ZWERYFIKUJ FIRMĘ”.

W tym przypadku rozwiązanie jest bardzo proste - wystarczy przejść przez procedurę weryfikacji (opisałem ją krok po kroku w osobnym poradniku).

Wizytówka zweryfikowana - jak odzyskać dostęp?

Jeżeli profil Twojej firmy jest już dostępny w Mapach Google ale brakuje pod nim przycisku “ZWERYFIKUJ FIRMĘ” to znaczy, że wizytówka została już wcześniej zweryfikowana. Jest bardzo wiele możliwości:

 • wizytówka została założona przez pracownika Twojej firmy
 • wizytówka została założona przez agencję reklamową lub firmę pozycjonującą
 • wizytówka została przejęta przez oszustów podszywających się za Google (przykład)
 • założyłeś/aś wizytówkę ale nie pamiętasz danych dostępowych do maila zarządzającego

Nie mogę zweryfikować wizytówki ponieważ ktoś zrobił to wcześniej.

Pamiętaj, że jeśli profil firmy jest już w Mapach Google i został zweryfikowany to nie możesz zakładać nowego profilu - ponieważ powstanie wtedy duplikat miejsca. Jeśli Google wykryje duplikat to scali go ze starą niezweryfikowaną wizytówką. Dlatego jedynym słusznym wyjściem jest odzyskanie dostępu do wizytówki.

Jak odzyskać dostęp do zweryfikowanego profilu firmy w Mapach Google?

Procedura przejmowania dostępu do zweryfikowanej wcześniej wizytówki jest bardzo prosta chociaż niestety czasochłonna (może trwać nawet około 20 dni). W skrócie polega na tym, że Google prześle w naszym imieniu do obecnego administratora wizytówki prośbę o przekazanie praw administracyjnych. Będzie on miał możliwość akceptacji lub odrzucenia naszej prośby. Jeśli ją zaakceptuje - otrzymamy dostęp do wizytówki w ciągu kilku dni. Jeśli ją zignoruje lub odrzuci - będziemy musieli przejść przez proces weryfikacji oraz odwołania. Dlatego im wcześniej zaczniemy tym lepiej!

 1. Załóż konto Gmail i zaloguj się nim. Dostęp do wizytówki firmy w Mapach Google musi być “podpięty” pod konkretny adres Gmail. Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie oddzielnego konta Gmail, które będzie przeznaczone tylko do zarządzania firmowymi sprawami. Zapamiętaj lub zapisz login oraz hasło do tej skrzynki aby w przyszłości nie utracić dostępu do administracji wizytówki firmy.
 2. Wejdź na Google Moja Firma - zaloguj się używając wcześniej stworzonego Gmaila
 3. W tym miejscu masz możliwość dodania firmy do Map Google. W trakcie dodawania podaj dane firmy takie same jakie ma obecna wizytówka. Google poinformuje Cię, że ta wizytówka została już zweryfikowana.
 4. Potwierdź, że firma ta należy do Ciebie - w ten sposób rozpoczniesz procedurę przejmowania zweryfikowanej wizytówki.
 5. Wpisz swoje dane oraz zaznacz o jaki rodzaj dostępu się ubiegasz (najlepiej status Właściciela)
 6. Otrzymasz na maila potwierdzenie rozpoczęcia procedury - zachowaj tego maila.

Obecny właściciel wizytówki otrzyma maila z zapytaniem od Google - czy chce przekazać Ci dostęp do wizytówki. Ma on 7 dni na podjęcie decyzji lub zignorowanie tego pytania.

 • Jeśli dobrowolnie zgodzi się przekazać Ci dostęp, zostaniesz o tym powiadomiony mailowo. Od tego czasu to Ty staniesz się administratorem wizytówki i będziesz nią zarządzać z panelu Google Moja Firma.
 • Jeśli zignoruje maila i nie udzieli odpowiedzi na pytanie - po 7 dniach wizytówka przejdzie w stan niezweryfikowanej. Wyślij prośbę o jej weryfikację. Procedurę weryfikacji omówiłem dokładnie w tym poradniku.  
 • Jeśli obecny właściciel wizytówki odmówi przekazania Ci praw dostępu zostaniesz o tym powiadomiony mailowo. W takie sytuacji pozostanie Ci możliwość ponownego odwołania. Po ponownym odwołaniu będziesz mógł podobnie jak w punkcie poprzednim rozpocząć proces weryfikacji wizytówki. Najczęściej będzie to możliwe tylko przez wysłanie kartki z kodem weryfikującym (Google dostarczą tą kartkę pocztą polską w ciągu 14 dni na adres firmy przypisany do wizytówki w Mapach)

W najgorszym scenariuszu proces przejęcia wizytówki może trwać nawet około 20 dni (7 dni czekania na decyzję i 14 dni na przyjście kartki z kodem). Jednak jest to konieczne do zarządzania naszą wizytówką.

Jesteś administratorem profilu Twojej firmy! Co teraz?

Kiedy już uda Ci się przejść cały proces odzyskania wizytówki - zostaniesz jej administratorem. Od tego czasu możesz zarządzać wizytówką w panelu Google Moja Firma. Daje Ci to możliwość zmiany opisu, nazwy, godzin pracy, lokalizacji pinezki, adresu, strony internetowej i wiele wiele innych. Zwróć jednak uwagę na zakładkę “Użytkownicy” ponieważ w tym miejscu masz możliwość zarządzania uprawnieniami dostępu. Możesz tam dodać inne osoby jako moderatorów lub właścicieli tej wizytówki.

Jeśli potrzebujesz pomocy w weryfikacji wizytówki, skontaktuj się ze mną mailowo lub telefonicznie. Chętnie Ci w tym pomogę!

Kontakt z rekomendowanym Fotografem Google

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń 605 735 873

Napisz pawel@fotopro360.pl

Obserwuj mnie na Facebooku

Nazywam się Paweł Tomalka, jestem rekomendowanym Fotografem Google StreetView. Działam na terenie całego kraju (bezpłatny dojazd). Wystawiam FV 23%. Zapraszam Cię do współpracy.

Prowadzisz firmę?

Zajrzyj na mój video-blog gdzie poznasz wiele przydatnych lifehacków oraz poradników, dzięki którym rozwiniesz swoją firmę.

PRZEJDŹ DO VIDEO-BLOGA

Paweł Tomalka

Poza zdjęciami Google StreetView oferuję:

Moim klientom polecam również usługi firmy STUDIO G44
Zajmującej się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych oraz projektowaniem graficznym.

Regulamin
Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Polityka prywatności.