Facebook YouTube Newsletter
Rekomendowany Fotograf Google - Paweł Tomalka
tel. 605 735 873
Zjedź niżej, aby zobaczyć więcejPrzesuń w dół

Fotografia biżuterii i retusz zdjęć produktów reklamowych do sklepu


Mówi się, że w fotografii nie liczy się sprzęt jakim robimy zdjęcia - bo ważne są umiejętności fotografa. Fotografia biżuterii jest wyjątkiem, wymaga zarówno dużo wiedzy od fotografa jak i specjalistycznego sprzętu. Jeżeli zależy Ci na profesjonalnych zdjęciach, możesz mi zaufać.

Na początku zdradzę Ci prosty trick - zmiana koloru.

Fotografując złoty przedmiot, możemy z tego samego zdjęcia otrzymać również kolor srebra lub różowego złota. W ten sposób skraca się czas pracy nad zdjęciami  - nie fotografujemy dwa razy "tego samego" oraz otrzymujemy identyczny kadr/ułożenie przedmiotu (szczególnie trudne w naszyjnikach).

Kontakt z Klientem - oczekiwania i efekty.

Ma bardziej błyszczeć? Kolor za mało nasycony? Źle ułożone? Fotografia biżuterii nie polega tylko na wysłaniu do mnie przedmiotów i czekaniu na gotowe zdjęcia. Bardzo ważny jest kontakt między fotografem a zlecającym. Każde zdjęcie zaczyna się od pliku RAW czyli tzw. surówki. Później dzięki odpowiedniej obróbce otrzymujemy pożądany efekt. Kiedy już się "poznamy" - będę wiedział jakich zdjęć oczekujesz!

naszyjnik przed 1 naszyjnik po 1

Profesjonalna obróbka/retusz.

Jak już wspomniałem, zdjęcie musi być odpowiednio "obrobione". Podstawą jest oczywiście wycięcie tła. Po wycięciu tła - zwykle zdjęcie staje się nienaturalnie płaskie - to dlatego, że brakuje cienia, który musimy sztucznie dorysować. Przy bardzo dużych zbliżeniach zaczynają być widoczne zarysowania nie dostrzegalne gołym okiem. Krótko mówiąc, zdjęcie jest jak diament - wymaga szlifu aby stać się brylantem!

Ile kosztują zdjęcia biżuterii?

Zdjęcie zdjęciu nie równe. Niektóre przedmioty wymagają wielu prób, odpowiedniego ułożenia (np. materiałowe chokery). Czasami, fotograf musi dopomóc się  klejem, plasteliną, nitkami, szpilkami - żeby przedmiot odpowiednio się prezentował. Sporo z tym zabawy! Oczywiście nie w każdym przypadku tak jest, są przedmioty proste do sfotografowania. Może się jednak okazać, że prosty przedmiot wymaga skomplikowanej obróbki - wycięcia pojedynczych oczek bransoletki lub wymazania niedoskonałości struktury metalu.

Dlatego mam bardzo prosty sposób na wycenę - czas pracy. Jest to wygodne i uczciwe rozwiązanie. W zależności od tego czy chcesz podjąć się stałej współpracy - czy masz tylko kilka zdjęć do zrobienia - stawka godzinowa ustalana jest indywidualnie. Zadzwoń do mnie!

Mogę się pochwalić stałą współpraca z marką SIN by Mannei - wykonywałem wszystkie zdjęcia z ich sklepu.

sin screen 300x279

Fotografuję: kolczyki, naszyjniki, łańcuszki, chokery, bransoletki, pierścionki, brylanty, broszki, zawieszki i nie tylko...

Kontakt z rekomendowanym Fotografem Google

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń 605 735 873

Napisz pawel@fotopro360.pl

Obserwuj mnie na Facebooku

Nazywam się Paweł Tomalka, jestem rekomendowanym Fotografem Google StreetView. Działam na terenie całego kraju (bezpłatny dojazd). Wystawiam FV 23%. Zapraszam Cię do współpracy.

Prowadzisz firmę?

Zajrzyj na mój video-blog gdzie poznasz wiele przydatnych lifehacków oraz poradników, dzięki którym rozwiniesz swoją firmę.

PRZEJDŹ DO VIDEO-BLOGA

Paweł Tomalka

Poza zdjęciami Google StreetView oferuję:

Moim klientom polecam również usługi firmy STUDIO G44
Zajmującej się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych oraz projektowaniem graficznym.

Regulamin
Ta strona wykorzystuje pliki cookies.
Polityka prywatności.