Hillwood to globalna firma zajmująca się nieruchomościami, specjalizująca się w inwestycjach, rozwoju oraz zarządzaniu powierzchniami przemysłowymi i magazynowymi. Działa w Polsce od 2014 roku, koncentrując się na budowie oraz zarządzaniu nowoczesnymi centrami logistycznymi i parkami przemysłowymi. Firma posiada i rozwija strategicznie zlokalizowane obiekty w kluczowych regionach kraju, takich jak Warszawa, Wrocław, Poznań i Śląsk, współpracując z dużymi międzynarodowymi korporacjami i oferując im dostosowane do ich potrzeb powierzchnie magazynowe i produkcyjne.
Wirtualny spacer może być opublikowany w Mapach Google, wtedy dostęp do niego ma każdy użytkownik Map, który wejdzie na wizytówkę firmy. Na życzenie firmy Hillwood wykonaliśmy również wirtualne spacery w niezależnym systemie Pano2VR. Ten system działa tak samo jak wirtualny spacer w Mapach Google, jednak spacer publikowany jest na naszym prywatnym serwerze, dzięki czemu mamy kontrolę nad dostępem do spaceru. Wykonaliśmy spacery wirtualne w kilku centrach logistycznych Hillwood. Każdy ze spacerów ma wersję publiczną, którą może zobaczyć każdy użytkownik Map Google, oraz wersję prywatną, która zawiera dokładniejszą prezentację wnętrz, np. wejście do częściach biurowych oraz budynków gospodarczych. Prywatna wersja spaceru jest wykorzystywana w rozmowach z potencjalnymi najemcami. Niestety nie mogę jej tuaj zaprezentować.
Koszt wykonania wirtualnego spaceru zależy od liczby zdjęć panoramicznych. Bardzo często duże obiekty wymagają wykonania większej liczby panoram. Jednak nie oznacza to, że koszt wykonania wirtualnego spaceru rośnie proporcjonalnie do zajmowanej przez firmę powierzchni. Gdyby tak było, koszt wirtualnego spaceru dla Hillwood byłby ogromny. W przypadku obiektów wielkopowierzchniowych odstępy między zdjęciami panoramicznymi (przeskoki w spacerze) są większe. Dzięki temu pokazujemy ogólny kształt budynku oraz otaczającą go infrastrukturę.
Według standardów Google Street View maksymalny odstęp między zdjęciami panoramicznymi, które mają być ze sobą połączone, może wynosić 200 metrów. W praktyce nigdy nie robiłem tak długich odstępów, staram się trzymać maksymalnie około 50 metrów odstępu między zdjęciami. Robię tak, ponieważ ważne jest dla mnie doświadczenie użytkownika map, który będzie później korzystał z wirtualnego spaceru. Dalekie odstępy stosuję tylko w miejscach, gdzie ma to sens, np. długa prosta droga. Planując rozmieszczenie zdjęć panoramicznych, trzymam się zasady: widzę, dokąd idę oraz widzę, skąd przyszedłem. Budynek Hillwood Janki II to centrum logistyczne o powierzchni 46 tys m2 jednak jesteśmy w stanie obejść je dookoła za pomocą zaledwie 17 zdjęć panoramicznych.
Działam na terenie całej Polski, dojazd na sesję zdjęciową bezpłatny.
Zadzwoń: 605 735 873
Nazywam się Paweł Tomalka, jestem rekomendowanym Fotografem Google StreetView. Działam na terenie całego kraju (bezpłatny dojazd). Wystawiam FV 23%. Zapraszam Cię do współpracy.