Facebook YouTube Newsletter
Rekomendowany Fotograf Google - Paweł Tomalka
tel. 605 735 873

 

Jak umieścić post 360 czyli Wirtualny Spacer na Facebooku Twojej firmy?

Zobacz jak w prosty sposób możesz za darmo umieścić wybrane zdjęcie 360 z Twojego wirtualnego spaceru na fanpage Facebook Twojej Firmy.

Chcesz umieścić Wirtualny Spacer na profilu Facebook Twojej firmy?

Są na to dwa sposoby, darmowy za pomocą posta ze zdjęciem 360 stopni oraz bardziej zaawansowany płatny sposób czyli aplikacja podłączona do Twojego profilu Facebook na stałe. Tutaj skupię się na pierwszym darmowym sposobie, który jest bardzo łatwy i możesz go wykonać zupełnie sam.

Jak wiesz Wirtualny spacer składa się z połączonych ze sobą pojedynczych zdjęć 360 stopni.

Jak działa prezentacja Google?

 

Są one później instalowane w Mapach Google. Jednak moi Klienci po zakończeniu zlecenia otrzymują ode mnie również wszystkie zdjęcia 360 w formie tradycyjnych plików graficznych – takich, które można nagrać na płytę lub na pendrive.

Przejdźmy wreszcie do rzeczy – masz już na komputerze folder ze zdjęciami 360.

Teraz otwórz facebooka i zaloguj się na swoim koncie, które ma dostęp do fanpage facebook Twojej firmy. W taki sam sposób jakbyś dodawał zwykły post ze zdjęciem lub filmem.Jak umieścić post 360 na facebooku

Kliknij “Udostępnij zdjęcie lub film” następnie “Prześlij zdjęcia/lub filmy”

Jak umieścić zdjęcie 360 na facebooku

Poszukaj na swoim komputerze folderu ze zdjęciami, które dla Ciebie przygotowałem. Wybierz jedno zdjęcie.

Jak umieścić panoramę 360 na facebooku

Jak widzisz dodawanie zdjęć wygląda na razie zupełnie tak samo jak dodawanie standardowych zdjęć oraz grafik. To dlatego, że pliki są specjalnie przystosowane do tego celu.

Podczas dodawania zdjęć w kwadratowej ikonce wyświetla się malutka grafika, która wskazuje, że zdjęcie zostało rozpoznane jako panorama 360. Jeżeli nie jesteś moim klientem i Twoje zdjęcie nie jest rozpoznawane przez Facebooka, być może Twój fotograf zapomniał o dodaniu potrzebnych metadanych.

Instalacja zdjęć 360 na profilu fb

Kiedy już facebook załaduje podgląd do miniatury zdjęcia – w prawym dolnym rogu pojawi się nowa opcja – wybór startowego widoku zdjęcia 360. Po jej kliknięciu wyskoczy pogląd.

Wybór widoku 360 na facebooku

Możesz nim obracać i ustawić dowolny widok – wybierz więc, miejsce, które jest dla Ciebie w tym zdjęciu najważniejsze. Kliknij zapisz.

Już prawie wszystko gotowe, teraz dopisz jakiś tekst, który zachęci Twoich fanów do obejrzenia prezentowanego zdjęcia. Nie zaszkodzi też dodać jakąś ikonkę.

Publikacja zdjęcia 360 na facebooku

Wszystko gotowe! Klikamy Opublikuj i cieszymy się zdjęciem 360 na naszym profilu! Jeśli go nie widać, odśwież stronę.

W ten sposób umieściliśmy zdjęcie 360 na tablicy aktualności Facebook Twojej firmy.

Jak mówiłem na początku jest to darmowy sposób ponieważ przystosowane do tego zdjęcia otrzymasz ode mnie gratis po realizacji Wirtualnego Spaceru.

Natomiast jest jeszcze drugi bardziej zaawansowany płatny sposób, który ma jedną ważną przewagę nad tym co pokazałem przed chwilą. Jest to aplikacja do wirtualnego spaceru, którą instaluje się na stałe na profilu facebook i dodaje się do niej specjalny przycisk. Dzięki temu aplikacja jest cały czas widoczna i klienci mają ją zawsze pod ręką.

Zobacz jakie zalety daje Aplikacja na Facebooka

Wykonałeś juz Wirtualny Spacer Google? Żeby lepiej wykorzystać jego potencjał - radzę Ci wykonać dwie rzeczy: 1. Zaprezentuj Wirtualny spacer na profilu Facebooku Twojej firmy 2. Dodaj Wirtualny Spacer na Twoją stronę internetową Jak to zrobić najlepiej? Za pomocą Aplikacji! https://fotopro360.pl/aplikacja-wirtualnego-spaceru-profil-facebook-oraz-strone-www-twojej-firmy/

Aplikacja wyświetla nie tylko wybrane zdjęcie ale cały działający wirtualny spacer na Twoim profilu – bez wychodzenia z facebooka.

Dodając zdjęcie 360 za pomocą posta czyli darmowym sposobem musisz się liczyć z tym, że po kilku dniach zostanie on zastąpiony nowymi postami i niestety zniknie w historii Twojego profilu –  czyli jest on traktowany bardziej jako ciekawy news na Twojej stronie.

Dlatego warto jest wrzucić zdjęcie w formie postu bo będzie to ciekawa treść na Twoim profilu oraz dodatkowo wykonać aplikację, która będzie przypięta do fanpage Twojej firmy na stałe.

 

[sgrb_review id=9]

Kontakt

Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń 605 735 873

Napisz pawel@fotopro360.pl

Obserwuj mnie na Facebooku

 

Nazywam się Paweł Tomalka. Działam na terenie całego kraju. Wystawiam FV 23%. Jestem Certyfikowanym Fotografem Google StreetView.
Zapraszam Cię do współpracy.

Przeczytaj opinie klientów
Paweł Tomalka

Prowadzisz własną firmę?

Zapraszam Cię na mojego bloga
z poradami dla przedsiębiorców

Poza zdjęciami Google StreetView oferuję:

Moim klientom polecam również usługi firmy STUDIO G44
Zajmującej się tworzeniem profesjonalnych stron internetowych oraz projektowaniem graficznym.